دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 
نشست خبری ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بیش از ۸ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندرامیرآباد در دست اقدام است از بهره برداری اسکله رو رو ریلی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی اصل سعیدی‌پور در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه که روز گذشته در سالن جلسات این بندر برگزار شد با بیان اینکه در مجموع ۴۰ پروژه بخش خصوصی به ارزش تقریبی 20 هزار میلیارد ریال در حال بهره برداری و ساخت در بندر امیرآباد وجود دارد گفت احداث کارخانجات تولید آرد ، تصفیه روغن، خوراک دام ، ورک شاپ دریایی با اعتبار ۸ هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال از سرمایه‌گذاری های در دست اقدام در بندرامیرآباد است.

مدیرکل بندرامیرآباد به ضرورت تکمیل پروژه مهم رو-رو ریلی در بندر امیراباد اشاره کرد و از برنامه‌ریزی های مدون و تخصیص اعتبار لازم جهت تکمیل و بهره برداری این پروژه قدیمی و به‌ جا مانده از قبل تا پایان سال خبر داد.

وی با تآکید بر اینکه بندرامیرآباد در آینده ای نزدیک به مرکز تجارت شمال کشور تبدیل می شود گفت عملیات تخلیه و بارگیری بندرامیرآباد طی دو ماهه آغازین سال جاری بیش از 572 هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  4 درصد رشد داشته است.

سعیدی پور در پایان تآکید کرد که بندرامیراباد به عنوان یک ثروت ملی بر روی نوار توسعه و بهره وری قرار گرفته و فرآیند روبه رشد خود را با برنامه ریزی و هدف گذاری و با هماهنگی سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار قرار داده است.

گفتنی است مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد در این نشست که  3 ساعت به طول انجامید ، به سوالات متعدد خبرنگاران و اصحاب رسانه در حوزه های مختلف پاسخ داد.

نشست

نشست

نشست

نشست

  
۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۱۹
کد خبر : ۵۸,۱۵۸