سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
کالاهای اساسی، محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد گفت در دو ماهه آغازین سال جاری 362 هزار تن انواع کالاهای اساسی در بزرگترین مرکز تجارت شمال کشور تخلیه شد که سهم 60 درصدی تخلیه این نوع کالاها را ، در بنادر شمالی کشور نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی اصل سعیدی پور با بیان اینکه میزان کل کالای  اساسی تخلیه شده در فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری در بنادر تجاری شمال کشور قریب به 603 هزار تن می باشد اظهار داشت بندرامیرآباد با تخلیه 362 هزار تن انواع کالاهای اساسی توسط 113 شناور ، سهم 60 درصدی را از مروادات تجاری این نوع کالاها دارا می باشد.

وی به عملیات تخلیه و بارگیری 572 هزار تنی انواع کالا در بندرامیرآباد طی دو ماهه آغازین سال جاری اشاره کرد که بر این اساس رشد 4 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

مدیرکل بندرامیرآباد همچنین گفت با تجزیه و تحلیل داده های آماری ، این بندر سهم 58 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالا را نیز در بنادر شمالی کشور ، از آنِ خود کرد.

سعیدی پور در پایان با یادآوری اینکه ، یکی از موثرترین و به صرفه ترین مسیرها ، لجستیک دریامحور است ، گفت بندرامیرآباد می تواند با توجه به شرایط ایجاد شده در منطقه و قرارگیری در کریدور بین المللی شمال جنوب و ظرفیت کم نظیر تجهیزاتی و لجستیکی همچون رو رو نقش تعیین کننده و سودبری را در ترانزیت این نوع کالاها « از/به » کشورهای شرق اروپا و اوراسیا داشته باشد.

تخلیه

۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۱۴
کد خبر : ۵۸,۲۱۵