سه شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱
 
پیام مدیر کل بندر امیرآباد به مناسبت فرارسیدن روز ملی دریای خزر سرمایه گذاری بیش از 19 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندرامیرآباد / احصاء چالش های سرمایه گذاری در بندرامیرآباد / رویه جدید سازمان بنادر درخصوص سنجش صلاحیت شرکتهای سرمایه گذار / ضرورت تعیین تکلیف بازنگری قراردادهای سرمایه گذاری در موعد مقرر بندراميرآباد یکی از برنامه های استراتژیک دولت جهت راه اندازی کریدور شمال – جنوب / ایران به دنبال جایگزین کردن مسیر بنادر شمالی برای ترانزیت کالا با کشورهای حوزه CIS / تأکید بر تسهیل فرآیند های صادراتی کالا / ضرورت توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای از بندرامیرآباد به بندرشهید رجایی و بالعکس پیام تسلیت مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد در آستانه فرارسیدن روز خبرنگار پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت بازگشت پیکر مطهر سردار شهید حاج رحیم کابلی موفقیت اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد در ممیزی مراقبتی سالانه برگزاری مراسم سوگواری شهادت سالار شهیدان در بندر امیرآباد سومین قله مرتفع ایران زیر پای کوهنوردان بندرامیرآباد تقدیر از همیاران ناجی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد
سید محمود حسینی پور ، استاندار مازندران ، طرح‌های دریای استان مازندران
استاندار مازندران مهم‌ترین اولویت طرح‌های دریا را صیانت از جان مردم برشمرد و گفت کاهش ۵۰ درصدی غریق در سال جاری ، اولویت طرح‌های دریا در استان است و باید با بسیج تمامی امکانات با جدیت پی‌گیری شود. ‎

سید محمود حسینی پور در آئین افتتاح طرح های دریای مازندران در چالوس افزود با توجه به آزادسازی سواحل در سال جاری ، اجرای طرح های دریا بسیج تمامی دستگاه ها، برنامه ریزی و نظارت ویژه را می طلبد.

وی با اشاره به اضافه شدن سواحل در سال جاری، گفت: باید کارهای زیادی در طرح های دریا اجرا می شد که مستلزم اعتبار لازم ملی است و تمامی برنامه ها نیز نیازمند تامین اعتبار و امکانات لازم است.

استاندار مازندران با اشاره به مطالبات ناجیان غریق از سال گذشته از معاون وزیر کشور خواست تا اعتبار ویژه ای برای طرح های دریا در سال جاری در نظر گرفته شود.

حسینی پور از مردم مازندران به عنوان میزبان گردشگران خواست تا به عنوان یک ناجی عمل کرده و به مسافران اطلاع رسانی لازم برای استفاده از سواحل امن را انجام دهند.

نماینده عالی دولت در مازندران به نقش رسانه ها در آموزش و فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به حجم بالای حضور گردشگر در استان و از سوی دیگر آزاد سازی سواحل ، از دستگاه های اجرایی انتظار می رود در اجرای طرح های دریا نهایت توان خود را بکار گیرند تا شاهد کاهش غریق در استان باشیم.

وی با اظهار این که قرارگاهی در استان با هدف ارائه خدمات به مردم و مسافران در طرح های دریای مازندران شکل گرفته است، افزود امسال  در طرح های دریای مازندران هلال احمر و ارگان های نظامی و ارتش هم به نوعی برای ارائه خدمات به مردم و مسافران در سواحل مازندران اضافه شده اند.

حسینی پور با اظهار این که ارائه خدمات دو وجهی است، گفت: وجه زیرساختی و عمرانی آن با تولیت سازمان همیاری شهرداری ها و وجه دیگر آن طرح های فرهنگی و اجتماعی با مسئولیت معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران است.

طرح ساماندهی دریا با هدف کاهش تلفات ناشی از غرق شدن هنگام شنا و همچنین ارایه خدمات تجمیعی گردشگری و نظارت‌های اجتماعی در ۶۰ نقطه از  سواحل دریای خزر در استان مازندران به اجرا درآمد و امسال هم از سوم خرداد در 15 شهر ساحلی استان آغاز به کار کرد.

۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۱۵
کد خبر : ۵۸,۲۲۶