چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 
اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، شهدای گمنام ، دعای عرفه
مراسم دعای عرفه در جوار پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس و با حضور عموم مردم و خانواده‌های معظم شهداء ، در شبستان مسجد محمدرسول اله (ص) بندرامیرآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ مراسم دعای عرفه امسال ، شنبه ۱۸ تیرماه برابر با نهم ذی‌الحجه در جوار پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس با حضور خانواده‌های معظم شهداء ، کارکنان اداره کل بندرامیرآباد و اهالی روستاهای همجوار ، در شبستان محمد رسول اله این بندر برگزار شد.

این مراسم معنوی با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم آغاز و مداحان اهل بیت (ع) همراه با قرائت دعای معنوی حضرت امام حسین(ع) در روز عرفه به ذکر مناجات و نوحه‌سرایی در باب مناقب و مصائب اهل بیت علیهم‌السلام پرداختند.

مردم حاضر نیز با دل‌های مشتاق و چشمانی اشک‌بار ضمن زمزمه این دعای رحمانی بار دیگر دلدادگی خود را به امام حسین (ع) و شهدای گمنام به نمایش گذاشتند.

حضرت امام حسین(ع) در این روز پس از به‌جا آوردن مراسم حج ، در پایین کوهی به‌نام جبل‌الرحمه در صحرای عرفات نشستند و در حالی که به پهنای صورت مبارکشان اشک می ریختند دعایی را قرائت کردند که به دعای روز عرفه مشهور شد.


عرفه
عرفه
عرفه

 

 

۱۸ تیر ۱۴۰۱ ۱۹:۲۴
کد خبر : ۵۸,۷۴۵