سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
هفته دفاع مقدس ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد ، پیامی را به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ متن پیام به این شرح است:

دفاع مقدس رساترین واژه در قاموس ایستادگی ملت قهرمان ماست . در پی تجاوز کفتار صفتان ننگ و نفرین ، هفت شهر عشق را بیدار دلان ما در هشت بهار آزادگی پیمودند ، جای جای دشت های سوزان جنوب ، بلندی های برف گرفته غرب و خروش اروندرود نشان از رشادت و پیروزی ایثارگونه این خداجویان می باشد ، هم آنانکه مرگ سرخ را به ننگ سکوت ، ترجیح دادند و اهریمن پلید را از خطه سبز خود بیرون راندند.

دفاع مقدس اکنون برای ملت ما تنها یک جنگ در برابر متجاوز به شمار نمی آید بلکه یک نماد از همبستگی و شوریدگی غیرت ملی است که در ادامه رستاخیز مردم در بزنگاه های تاریخی از قیام سربداران تا قیام میرزا کوچک خان ها ، ستارخان ها ، باقرخان ها و رییسعلی دلواری ها ، به پاخاستن مردم در قیام جنگل در شمال تا دفاع مردم بوشهر در برابر استعمار انگلیسی ها ، از راهپیمایی و عزاداری کفن پوشان ورامین تا هنگامه انقلاب سال 57 رقم خورده است.

و حالا چهل و دو  بهار و زمستان از آن روزهای حماسه می گذرد و تجلی آرمان های مردان و زنان آزادی خواه ایران عزیز در طول تاریخ  به حماسه و فداکاری جوانان امروز در گام دوم انقلاب مبدل گشته ، به طوری که از جوانان امروز ، خدمات شایان و شایسته ای در عرصه های مختلف امنیتی ، اقتدار ملی و علمی ، شعائر امربه معروف ، سلامت و ... به یادگار مانده است.

در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  ۹۸ شهید سازمان بنادر و دریانوردی کشور ، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را به مردم کشورم به خصوص ایثارگران ، رزمندگان ، جانبازان و خانواده معزز شهدا تبریک عرض نموده و از خدای متعال بهروزی ، سربلندی و اهتزار پرچم انقلاب اسلامی را تا رساندن آن به دست صاحب اصلی آن حضرت ولیعصر(عج) مسئلت دارم.

۱ مهر ۱۴۰۱ ۰۸:۴۶
کد خبر : ۵۹,۶۷۵