سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
روز جهانی دریانوردی ، محمدعلی اصل سعیدی پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد
مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد در پیامی ، هشتم مهرماه روز جهانی دریانوردی را به دریانوردان و همکاران پرتلاش تجارت دریایی کشور تبریک گفت.

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ متن پیام محمدعلی اصل سعیدی پور به این شرح است:

دریانوردی یکی از باستانی ترین و پر ماجرا ترین فعالیتهای بشر بوده که گسترش تمدن و فرهنگ در طول تاریخ ، کشف بسیاری از سرزمینهای ناشناخته ، پیشرفت علوم و فنون و حتی شکل گیری بسیاری از حکومتها در پرتو آن شکل گرفته است.

در مقوله ای که  بیش از 90 درصد حجم واردات و صادرات کالا و بیش از 70 درصد  ترنور مالی از طریق آن صورت می گیرد ، بدون تردید دریانوردی و دریانوردان نقش غیرقابل انکاری در حصول سفرهای دریایی امن و کارآمد در آب‌های بین‌المللی دارند و نقش آنان در جابه‌جایی ایمن کشتی‌ها در تمام دنیا ستودنی است.

به نظراینجانب در بزرگداشت هفته دریانوردی ، می بایستی از فداکاری دریانوردان هم نیز سخن به میان آوریم ، دریادلانی  که به دور از خانه و خانواده ، در میان امواج سهمگین دریا و اقیانوس ها ، با کوهی از مشکلات و مسئولیتها که بر گُرده آنها می باشد ، نفت و کالاهای غیر نفتی ایران را به اقصی نقاط جهان منتقل می کنند و اقتصاد دریایی این سرزمین کهن را رونق می بخشند.

در پایان ، هفته دریانوردی را با یادی از شهدای عرصه دریا ، از غواصان عاشق عملیات کربلای۴ ، تا سانچی نشینان دلیر مرد گرامی داشته و تلاش‌ دست اندرکاران بخش ‌های مختلف صنعت حمل‌ونقل دریایی و خدمات وابسته در ساحل و دریا ، که در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه ، جهاد اقتصادی را به معنای واقعی کلمه به منصه ظهور گذاشته ، تا چرخ عظیم این صنعت به حرکت دائمی خویش ادامه دهد ، ارج می نهم و آرزو دارم پهنه آبی جهان جولانگاه کشتی های ایرانی و دریانوردان ایرانی باشد.

۷ مهر ۱۴۰۱ ۱۴:۲۶
کد خبر : ۵۹,۷۳۷