سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، نشست کمیته راهبردی هواشناسی دریایی شمال کشور
دومین نشست کمیته راهبردی هواشناسی دریایی شمال کشور در سال جاری ، با هدف بررسی عوامل تحقق تامین و ارتقاء ایمنی دریانوردی در محدوده آبهای دریای خزر به عنوان یکی از اهداف اصلی سازمان بنادر به صورت مجازی در بندرامیرآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ دومین نشست کمیته راهبردی هواشناسی دریایی شمال کشور در سال جاری با حضور مدیر کل مرکز علوم جوی و اقیانوس شناسی سازمان هواشناسی کشور ،  کارشناسان معاونت امور دریایی بندرامیرآباد ، کارشناسان ارتباطات ، جستجو و نجات دریایی بنادر شمالی و همچنین نمایندگان ادارات کل هواشناسی استانهای مازندران ، گیلان و گلستان به صورت مجازی در بندر امیرآباد برگزار شد.

نماینده اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد  در این جلسه پیرامون اهمیت پیش بینی صحیح و به موقع هواشناسی دریایی در ارتقای ایمنی دریانوردی سخن گفت و بر تعامل اعضای کمیته ، استفاده از دانش ، تجربیات و بهره گیری از پتانسیل ها و توانمندی های متقابل به عنوان عوامل مهم در تحقق اهداف سازمان بنادر در خصوص تامین و ارتقاء ایمنی دریانوردی در آبهای تحت حاکمیت تاکید کرد.

در ادامه نیز اعضاء کمیته ضمن ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته بر وحدت رویه در پیش بینی ها و اخطاریه های هواشناسی دریایی ، در خواست بهینه سازی اطلاعات هواشناسی دریایی،  تعامل فی مابین سازمان های بنادرودریانوردی و هواشناسی در خصوص داده های  اطلاعاتی و پایش اطلاعات هواشناسی دریایی به منظور ارائه گزارشی مطلوب مطابق با مقادیر و مقیاس های مرتبط دریایی تأکید کردند.

دومین نشست کمیته مجازی در  سال 1401 با بحث و تبادل نظر اعضاء ، پیرامون موضوعات مطروحه در راستای ارتقاء ایمنی دریانوردی در محدوده آبهای دریای خزر به پایان رسانید.

هواشناسی

۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۱۴:۵۸
کد خبر : ۶۰,۷۰۹