سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
 
محمدتقی انزان‌پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، نشست هم اندیشی با صاحبان کالا
نشست هم اندیشی با کارگزاران و نمایندگان صاحبان کالا جهت ارتقاء خدمات بندری و تسریع در ورود و خروج کالا و شناسایی موانع موجود در بندرامیرآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدتقی انزان پور در آغاز این نشست با بیان اینکه هدف مشترک غایی بندرامیرآباد و صاحبان کالا ، افزایش مراوادات و تنوع پذیری کالا می باشد ، خطاب به حاضرین هدف از تشکیل این جلسه را استماع نقطه نظرات فعالان این حوزه در جهت ارتقاء خدمات بندری ، تسریع در ورود و خروج کالا و شناسایی موانع موجود در بندرامیرآباد عنوان کرد.

صاحبان کالا در این نشست به تقویت تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا اشاره و بر اختصاص یافتن فضای مناسب جهت دپوی کالاهای صادراتی در محوطه های بندر و اسکله ها تأکید کردند.

در ادامه اختصاص اسکله های مناسب برای تخلیه کالاهای خاص و واسنجی دوره ای باسکول های بندرامیرآباد به منظور کنترل صحت اندازه گیری و جلوگیری از اختلاف وزن را خواستار شدند.

تداوم نظارت بر عملیات تخلیه و بارگیری کالا ، تسهیل در قوانین دستگاههای اجرایی مرتبط با صادرات کالا ، در اختیار گذاشتن کانتینر از سوی شرکت های کشتیرانی جهت تسریع در روند بارگیری کالا و احداث خطوط لوله انتقال روغن خوراکی از اسکله به مخازن نگهداری بخش دیگری از موارد مطرح شده صاحبان کالا در این جلسه بوده است.

در پایان این نشست مدیرکل بندرامیرآباد ضمن قدردانی از حضور نمایندگان صاحبان کالا و شرکت های کارگزار بندری با بیان اینکه خرید تجهیزات توسط اپراتورها و همچنین انتقال تجهیزات از بنادر دیگر به بندرامیرآباد در حال انجام است ، ابراز امیدواری کرد با کمک همه فعالان اقتصادی شاهد رشد و توسعه صادرات و واردات کالا باشیم و چالش های مطروحه در این جلسه با ارائه راهکارهای قانونی و مناسب مرتفع شود.

صاحبان کالا

صاحبان کالا

۱۷ آذر ۱۴۰۱ ۰۹:۴۳
کد خبر : ۶۰,۷۳۲