سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
معاون امور دریایی اداره کل بندرامیرآباد خبر داد:
معاون امور دریایی بندرامیرآباد ، حبیب اله طالبی ، نجات شناور صیادی
معاون امور دریایی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد از نجات شناور صیادی به همراه 3 سرنشین در آب های تحت حاکمیت این بندر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ حبیب اله طالبی با اعلام این خبر گفت در پی اعلان مرکز جستجو و نجات دریایی بندرامیرآباد در روز جمعه (5اسفند1401) مبنی بر مفقود شدن یک فروند شناور صیادی در فاصله بیش از 20 مایلی از بندر ، تیم جستجو و نجات دریایی بندرامیرآباد در سریع ترین زمان ممکن به منطقه مورد نظر اعزام می شود.

وی اضافه کرد ، جستجو برای یافتن این شناور صیادی به کمک همه ارگان های دریایی مستقر در منطقه و  تیم های همیار ناجی و همچنین صیادان بومی در حالی بود که شرایط نامساعد جوی حاکم بر منطقه عملیات امدادرسانی را لحظه به لحظه سخت تر می کرد ، تا اینکه پس از 24 ساعت عملیات بی وقفه جستجو ، شناور مضطر در محدوده سواحل میانکاله پیدا و پس از ارائه خدمات اولیه پزشکی مورد نیاز به ساحل منتقل شد.

معاون امور دریایی بندرامیرآباد در پایان به دریانوردان توصیه کرد که در صورت بروز هر گونه اضطرار دریایی با شماره تماس 1550 مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) تماس حاصل نمایند.

۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۸:۲۸
کد خبر : ۶۱,۸۵۰