جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
 
مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم جهت ارائه خدمت به مردم / توسعه تجارت بین‌المللی و شکوفاسازی ظرفیت‌های بندرامیرآباد با احیای کریدور بین المللی شمال _جنوب ضرورت تکمیل پروژه های زیرساختی بندرامیرآباد با رویکرد توسعه اقتصاد استان ضرورت تشکیل کمیته تخصصی پیگیری موضوعات مرتبط با اقتصاد دریا / قرارگیری بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال_جنوب فرصتی مغتنم جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حوزه دریای خزر ضرورت ارتباط و همکاری های دوسویه درجهت اعتلای اقتصاد دریا محور پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت رحلت جانسوز امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد منصوب شد پیام مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر بازدید هیأت تجاری روسی از بندرامیرآباد پیام تبریک مدیرکل بندرامیرآباد به مناسبت روز روابط عمومی و ارتباطات
محمدتقی انزان‌پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، معاون استاندار منگستائو قزاقستان
معاون استاندار منگستائو جمهوری قزاقستان و هیأت همراه از مناطق عملیاتی و اراضی سرمایه گذاری بندرامیرآباد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ قانات قولژانوف عصر روز گذشته (6اسفند1401) در صدر هیأتی تجاری به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران از توانمندی ها و مناطق راهبردی بندرامیرآباد بازدید و طی جلسه ای با مدیرکل این بندر دیدار کردند.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد در این دیدار به توسعه مراودات دوسویه ایران و قزاقستان از طریق بندرامیراباد تأکید کرد و گفت در دو سال گذشته حدود دو میلیون تن کالا بین دو کشور از طریق این بندر مراوده شده است.

محمدتقی انزان پور به وجود کارخانه های متعدد با ایجاد ارزش افزوده در بندرامیرآباد اشاره و ابراز امیدواری کرد با حفظ رویه کنونی صادرات محصولات کشاورزی ، میوه و همچنین سیمان و مصالح ساختمانی ، روند ترانزیت و واردات نیز در آینده نزدیک بین بنادر دو کشور تقویت شود.

وی به افزایش قابل توجه ترانزیت خودور از کشورهای حوزه خلیج فارس به کشور قزاقستان از طریق بندرامیرآباد نیز اشاره و بر نقش استراتژیک بندرامیرآباد در ایجاد این مسیر تأکید کرد.

معاون استاندار منگستائو نیز در این جلسه ضمن قدردانی از میزبانی مدیران بندرامیرآباد گفت بخش خصوصی جمهوری قزاقستان هم از  برقراری ارتباط تجاری با ایران از طریق بندرامیرآباد در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند.

قانات قولژانوف همچنین اظهار داشت ، استان منگستائو در حوزه نفت و گاز توسعه زیادی داشته است که امیدواریم «با همکاری و استفاده از ظرفیت های کم نظیر لجستیکی بندرامیرآباد ، به پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه دست پیدا کنیم».

وی در پایان ابراز امیدواری کرد بازدید امروز از بندرامیرآباد به توسعه تعاملات بین دو استان وتعمیق روابط اقتصادی و تجاری دو کشور منجر شود.

قزاقستان

قزاقستان

۷ اسفند ۱۴۰۱ ۰۸:۳۳
کد خبر : ۶۱,۸۶۳