سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
محمدتقی انزان‌پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، ترانزیت خودرو
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت از آغاز سال جاری تاکنون ، 10 هزار و 8 دستگاه خودرو از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS ترانزیت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادرودریانوردی امیرآباد؛ محمدتقی انزان پور با بیان اینکه بندرامیرآباد در سالهای اخیر با توجه به موقعیت استراتژیک جغرافیایی و داشتن فاصله دریایی  مناسب با بنادر کانونی منطقه ، در زمره بنادر فعال ترانزیتی کشور قرار دارد ، از ترانزیت 10 هزار و 8 دستگاه خودرو از فروردین ماه لغایت نیمه اسفند سال جاری در بندرامیرآباد خبر داد که در همسنجی با مدت مشابه سال قبل ، رشد بیش از 18 برابری را نشان می دهد.

وی افزود این خودروها از کشور امارات توسط کشتی وارد بندر لنگه شده و پس از طی طریق جاده ای وارد بندر امیرآباد گردیده ، و از این بندر نیز به مقصد بنادر کشورهای حوزه CIS  بارگیری می شوند.

انزان پور با بیان اینکه مولفه هایی نظیر موقعیت مناسب جغرافیایی ، توانمندی های ناوگان ترابری ، قابلیت تخلیه و بارگیری خودرو ، کاهش هزینه های حمل و نقل دریایی و ارائه خدمات ۲۴ ساعته تمامی خدمات و عملیات دریایی و بندری از عوامل مهم رونق فعالیت های ترانزیتی در بندرامیرآباد به ویژه ترانزیت خودرو به شمار می آید ، از استقرار 858 دستگاه خودرو دیگر در محوطه های عملیاتی بندرامیرآباد جهت ترانزیت به این کشورها در روزهای آینده خبر داد.

۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۳۰
کد خبر : ۶۱,۹۸۰