سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
 
مانور جستجو و نجات دریایی ، معاون امور دریایی بندر امیرآباد ، حبیب الله طالبی ، مقابله با آلودگی
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد به آغاز طرح سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ در سطح سازمان بنادر و لزوم آمادگی تیم‌های امدادی و نجات و مقابله با شرایط اضطرار دریایی اشاره کرد و از برگزاری مانور جامع جستجو و نجات،اطفاء حریق ومقابله با آلودگی دریایی در بندرامیرآباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ حبیب اله طالبی در جلسه ای که به منظور هماهنگی جهت برگزاری مانور جامع جستجو و نجات،اطفاء حریق ومقابله با آلودگی دریایی با حضور نمایندگان نیروی های دریایی سپاه ، مرزبانی و ارتش و سایر ارگان های دریایی همجوار در مرکز کنترل ترافیک دریایی بندرامیرآباد برگزار شد ، رویکرد اصلی اجرای این مانور را ارتقاء سطح آمادگی تیم های عملیاتی در مواقع اضطرار دریایی در ایام پایانی سال به ویژه در ایام نوروز ۱۴۰۲ عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه ، برگزاری این مانور منطبق با استانداردهای بین المللی و سازمان بنادرودریانوردی ، شِمایی واقعی از مواقع اضطرار را در اذهان تیم های عملیاتی متصور می سازد ، گفت تمامی امکانات ، تجهیزات و توان امدادی واقع در بنادر کشور و سایر دستگاه های مرتبط با دریا برای نجات جان هموطنان و محافظت از محیط زیست دریایی می باشد که باید در مواقع بحرانی ، در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن از آن ها بهره برد.
طالبی در پایان ، به عملیات موفقیت آمیز نجات قایق صیادی مفقود شده در آب های دریای خزر با کمک نیروهای سپاه و دریابانی اشاره و از تمامی ارگان های دریایی حاضر در این مانور قدردانی کرد.
گفتنی است با تبادل نظر و هماهنگی‌های صورت گرفته در این جلسه ، قرار است مانور محلی جستجوی نجات،اطفا حریق ومقابله با آلودگی دریایی با حضور ارگانهای دریایی همجوار ، هفته آینده در آب های بندرامیرآباد برگزار شود.

مانور دریایی

مانور دریایی

 

 

۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۷:۲۸
کد خبر : ۶۲,۰۱۸