چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 
محمد تقی انزان پور ، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد ،  پنجمین نمایشگاه توانمندی های صادراتی ایران اکسپو۲۰۲۳ تهران
پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (اکسپو ۲۰۲۳) با هدف ایجاد و تقویت تعاملات اقتصادي ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی بین کشورها از ۱۷ اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ پنجمین نمایشگاه توانمندی صادراتی جمهوری اسلامی ایران با حضور بیش از  ۷۰۰ شرکت داخلی و نمایندگانی از ۶۰ کشور دنیا با عرضه ۱۲ گروه کالایی  در حوزه‌های دانش‌بنیان، تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، صنعت، مواد غذایی، پتروشیمی، ساختمان، صنایع دستی، خدمات فنی و مهندسی و ... به منظور افزایش مقاصد و گروه کالاهای صادراتی از ۱۷ الی ۲۰ اردیبهشت سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است. 
بنابراین گزارش ، این نمایشگاه که توسط رییس جمهور افتتاح و مورد بازدید وزرا و دیگر مسئولین کشوری نیز قرار گرفته ، زمینه مناسبی را برای شناخت ظرفیت‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران و آشنایی با ظرفیت‌ها و نیازها متقابل کشورهای دیگر فراهم آورده است.
محمدتقی انزان پور مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد و جمعی از مدیران بندر نیز با حضور در این نمایشگاه ، ضمن بازدید از غرفه های دیگر با استقرار در پاویون استان مازندران  به رایزنی اقتصادی با بازدید کنندگان ، تاجران و مقام های دولتی و بخش خصوصی کشورهای حاضر در نمایشگاه جهت تقویت بازارهای صادراتی و تنوع بخشی به کالاهای صادراتی با تمرکز بر کریدور بین المللی شمال _ جنوب و امکانات راهبردی موجود در بندرامیرآباد  پرداختند.
گفتنی است نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران در فضایی بالغ بر ۵۰ هزار متر مربع در ۱۵ سالن نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران تا ۲۰ اردیبهشت برقرار می باشد.

اکسپو۲۰۲۳

اکسپو۲۰۲۳

اکسپو۲۰۲۳

اکسپو۲۰۲۳

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۸:۳۰
کد خبر : ۶۲,۷۶۲