چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
 
محمدعلی موسی پور ، معاون امور بندری و اقتصادی ، اداره‌کل بنادر و دریانوردی امیرآباد ، بهمن عباسی ، مشاور معاون روابط کار وزیر تعاون
معاون امور بندری و اقتصادی اداره‌کل بنادر و دریانوردی امیرآباد با بیان اینکه بندرامیرآباد در برش استانی تعهد اشتغال سالانه ، عملکرد موفقی را از خود به جای گذاشته است ، بر آموزش نیروی انسانی مهارت محور جهت ایجاد اشتغال پایدار تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد؛ محمدعلی موسی پور صبح امروز (۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲) در جلسه ای که به منظور معارفه مدیر واحد کار و خدمات اشتغال بندرامیرآباد با حضور مشاور معاون روابط کار وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و معاون روابط کار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در این بندر تشکیل شد ، به نامگذاری سال ۱۴۰۲ به شعار «مهار تورم و رشد تولید» از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت وفق منویات معظم له ، مسئولان می بایست از تمامی ظرفیت های موجود با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت جوانان کشور و مردمی کردن اقتصاد، جهت رونق تولید بهره ببرند و برای ایجاد اشتغال پایدار شب و روز نشناسند.
وی هدف از ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را جذب سرمایه گذار و توسعه اشتعال پایدار عنوان کرد و گفت بندرامیرآباد در برش استانی تعهد اشتغال سالانه عملکرد مطلوبی داشته و با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در تلاش است اشتغالزایی فراوانی را ایجاد کند.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بندرامیرآباد یکی از مولفه‌های ایجاد اشتغال پایدار را آموزش نیروی انسانی مهارت محور عنوان کرد و نظارت بر پرداخت حقوق و دستمزد کارگران، بهبود روابط فی‌مابین کارگر و کارفرما و حمایت از کارفرمایان از طریق تسهیل بروکراسی فرایند سرمایه گذاری در تمامی مراحل جلب ، جذب ، احداث و در نهایت تولید را خواستار شد.
موسی پور در پایان ضمن اشاره بر اجرای صحیح قوانین ،بخش نامه ها و آیین نامه های اجرایی بر توجه به تخصص و عدالت در جذب نیروی انسانی ، همکاری و تعامل سازنده با اداره‌کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ، راه اندازی سامانه اشتغال و تنظیم شیوه نامه جذب و مداقه بر جذب اتباع خارجی تأکید کرد.
بهمن عباسی مشاور معاون روابط کار وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه به پتاسیلهای بندر امیر آباد در حوزه اشتغال اشاره و ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی مدون بتوان از ظرفیت های راهبردی این بندر در ایجاد اشتغال برای جوانان بومی استان بهره جست.
مسؤل هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت این وزارتخانه به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در حسن اجرای مقاوله نامه کار دریایی (MLC) ، مسئولیت هماهنگی و نظارت را بر عهده دارد.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه مهمترین دغدغه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی موضوع اشتغال است ، تعامل ، همکاری و انسجام تمامی دستگاهها و سازمان ها در ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه هدف را خواستار شد.
مشاور معاون روابط کار وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین به وظیفه مهم و خطیر مدیران واحد کار و خدمات اشتغال مناطق ویژه اقتصادی اشاره کرد و گفت این مدیران مسئولیت سنگینی را بر عهده خواهند داشت و در این راه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراه آنها خواهد بود.
عباسی در  پایان  هدایت اله عبدالله پور مدیر واحد کار و خدمات اشتغال بندرامیرآباد را فردی توانمند و دارای تجربه کاری در حوزه روابط کار دانست و از وی خواست نظارت کافی و جدی را در حوزه‌های مرتبط با مسؤلیت جدید به عمل آورد.

روابط کار

روابط کار

 

 

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۲۱:۳۷
کد خبر : ۶۲,۷۹۰